سومین جلسه شورای علمی دومین همایش ملی خیرماندگار با حضور دبیران کمیته‌های علمی
1397-09-12
سومین جلسه شورای علمی دومین همایش ملی خیرماندگار با حضور دبیران کمیته‌های علمی

به گزارش دبیرخانه همایش ملی خیر ماندگار، سومین جلسه شورای علمی دومین همایش ملی خیرماندگار با حضور دبیران کمیته‌های علمی دومین دوره همایش ملی خیر ماندگار در سالن جلسات بنیاد خیریه راهبری آلاء با موضوع بررسی روند اجرای این همایش برگزار شد.

دکتر نعمت‌الله موسی‌پور؛ دبیر علمی دومین همایش ملی خیرماندگار در این جلسه با اشاره به برگزاری پنج کارگاه تخصصی در دومین همایش ملی خیرماندگار بیان داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، دومین همایش ملی خیرماندگار در طی دو روز برگزار خواهد شد که روز نخست این رویداد پنج کارگاه تخصصی ویژه فعالان حوزه خیر برگزار می‌شود.

موسی‌پور افزود: در روز دوم این رویداد نیز پس از برگزاری آیین افتتاحیه همایش و معرفی و تقدیر از برگزیدگان جشنواره خیر ماندگار، مقالات برگزیده در قالب پنج پنل تخصصی ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه به استقبال پژوهشگران از دومین همایش ملی خیرماندگار اشاره کرد و افزود: تا کنون بیش از 70 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که از این تعداد در حدود ۲۰ مقاله در محور اقتصاد و مدیریت نگارش شده‌اند و پیش بینی می شود در روزهای آتی و تا پایان مدت زمان اعلام شده تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش به دو برابر افزایش پیدا کند.

دبیر علمی دومین همایش ملی خیرماندگار با تاکید بر این که همه مقالات حتی مقالاتی که به سفارش دبیرخانه همایش نگاشته شده‌اند فرایند داوری را طی می‌کنند بیان داشت: پژوهشگران و علاقمندان به حوزه‌های خیر می‌توانند مقالات خود را در محورهای اقتصاد و مدیریت، تاریخ ، آموزش، روانشناسی و مددکاری اجتماعی، فلسفه و مبانی، هنر و ادبیات، جامعه و فرهنگ، حقوق و سیاست، فقه و اخلاق، ارتباطات رسانه و فضای مجازی حداکثر تا ۲۰ آذر ماه به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

موسی‌پور در ادامه به بخش‌های جشنواره خیرماندگار و ایده‌های نو در دومین همایش ملی خیرماندگار اشاره کرد و تصریح کرد: از بخش‌های جالب توجه و متمایز دومین همایش ملی خیرماندگار می‌توان به برگزاری جشنواره خیر ماندگار و ارائه‌ ایده‌های نو در حوزه امور خیر و نیکوکاری اشاره کرد.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره خیرماندگار تشویق و معرفی موسسات خیریه‌ای است که با سه خصوصیت دانش بنیان بودن، تولید علم و شفافیت مالی و فرایندی فعالیت می‌کنند، همچنین در بخش تجارب و ایده‌های نو در حوزه نیکوکاری نیز ایده‌های نو و تجارب موفق در حوزه خیر و نیکوکاری معرفی و تقدیر خواهند شد.